REZZtech s.r.o. - Váš partner pre MAGNETY RSS


ROSCAMAT R200 (M2-M14)

Roscamat R 200; kapacita závitovania M3-M14 (pri mäkkých materiáloch do M16).

Toto zariadenie sa skladá z kyvadlového paralelogramu, vyváženého pomocou vzduchovej pružiny, a z radiálneho ramena. Zostava plynovej pružiny a radiálneho ramena zpevňuje hlavu motora a udržuje motor v kolmosti voči pracovnej ploche. Motor je vybavený rýchloupínacím systémom a je poháňaný stlačeným vzduchom, ktorý je nejskôr filtrovaný a mazaný vo vzduchovej jednotke.

Technická charakteristika:
- Vzduchová jednotka: regulátor, manometer, filter
- Pneumatický motor, model TS-VII
- Pantografické rameno
- Kapacita závitovania M2 - M14 pri 350 ot./min.; M2 - M10 pri 750 ot./min.

Pracovný rozsah: R = 935 mm, výška 660 mm
Spotreba vzduchu: 600 l/min.
Potrebný prívod vzduchu: 6 ATM

Možnosti prevedenia:
C13 - prevedenie s otočnou hlavou - aretácia po 90°
E - primazávanie závitníka
C13 E - otočná hlava s primazávaním závitníka

ROSCAMAT R200 C13 je prevedenie, ktoré umožňuje natáčať hlavu závitorezu vo vertikálnej i horizontálnej polohe (0° - 90°), čím získate rýchlejší prístup k horizontálnym otvorom bez nutnosti otáčania obrobkov.

Zdvihák
Rameno závitorezu je možné zdvihnúť o 100 mm, takže môžete rezať závity v rôznych výškach. Toto konštrukčné riešenie je štandardné pre všetky závitorezy Roscamat.

RÝCHLOUPÍNACIE HLAVIČKY

Ako zvláštne príslušenstvo dodávame širokú škálu závitovacích hlavičiek (s momentovou spojkou alebo bez spojky) pre rôzne nástroje, ako sú závitníky, závitovacie očká pre vonkajšie závity, vrtáky, skrutkové vložky či záhlbníky.

Hlavičky s momentovou spojkou - sú výhodné pri rezaní slepých otvorov a tiež na zvýšenú ochranu závitníkov. Závitník je vedený za driek a krútiaci moment sa prenáša štvorhranom na konci. Každá veľkosť závitníka vyžaduje inú hlavičku.

Hlavičky bez momentovej spojky - lacnejší variant upínania závitníka.